leke jeans yaşam terziniz..

MERTER PLATFORMU

Merter Platformu, LK&JNS Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Acar’ın Başkanlığında, tektilci işadamların tarafından 2011’de Ülkemiz çocuklarının, eğitim olanaklarının ve yaşam kalitelerinin arttırılması amacıyla kurulmuş bir sosyal yardımlaşma platformudur. Platformun öncelikli hedefi çocukların erken yaşta okuma alışkanlığının kazandırılarak vatanını seven, iyi eğitimli, nitelikli gençler yetişmesine destek olmaktır.
Platform Van Erciş de ki depremle ilgili projeler geliştirerek, Erciş’e 250 adet prefabrik evden oluşan Merter Platformu Öğretmenler Mahallesinin yapımı tamamlandı.
Van Depremi sonrası Erciş'e 100 bin parça kullanılmamış giyim eşyası desteğinde de bulunarak yaklaşık 1 milyon lira bağış toplanmasını da sağladı.
Merter Platformu, Van Depremi sonrası yardımlarından dolayı Tayyip Erdoğan tarafından altın madalya ile ödüllendirilmiş“ Orda Bir Köy Var Uzakta”

Platform 2014’de “Orda Bir Köy Var Uzakta Projesi” ile 3.337 köy okuluna yaklaşık 3.300.000 adet kitap, defter ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulunmuştur.
Kitaplar M.E.B onaylı 100 temel eserden seçilmiştir.